iVilnius.lt

Liepos 17 13°C

Turizmas
Pagrindinis > Naujienos

Centrinėje miesto dalyje naujos automobilių stovėjimo aikštelės nebebus įrengiamos prie gatvės (0)

2014-04-15
Nuotr.: BigStock
Vilniaus miesto tarybos sprendimu projektuojant naujus prekybos centrus centrinėje miesto dalyje, prie jų įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės neturės užgožti pastatų ir šitaip gadinti miesto vaizdų įvairovę.

Prie planuojamų prekybos centrų įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės turės būti požeminės arba įrengtos už pastatų. Ten kur toks sprendimas bus neįmanomas aikštelę nuo gatvės turės skirti ne siauresnė nei 15 metrų pločio želdynų juosta, apsodinta ne jaunesniais nei 12 metų amžiaus medžiais.

Šis sprendimas buvo priimtas siekiant išsaugoti tradicinį Vilniaus centrui būdingą užstatymo principą ir vizualiai neužteršti erdvės automobiliais.

Nors sprendimas yra skirtas tik centrinei miesto daliai (Senamiesčiui, daliai Naujamiesčio, daliai Žvėryno ir Šnipiškių), tačiau Vilniaus miesto savivaldybė ragina ir kitose miesto vietose statomų prekybos centrų savininkus automobilių stovėjimo aikšteles projektuoti taip, kad šios negadintų susiklosčiusio miesto užstatymo.

Primename, kad pernai buvo atkreiptas dėmesys į projektavimo kokybę ir priimtas Tarybos sprendimas „Dėl papildomų statinio specialiųjų architektūros reikalavimų nustatymo daugiaaukščių pastatų statybos projektams rengti“, kuriuo siekiama apsaugoti ir plėtoti bendruosius miesto urbanistinės struktūros komponentus – miesto siluetą, panoramą, miesto vaizdų įvairovę.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups