iVilnius.lt

Gegužės 27 13°C

Turizmas
Pagrindinis > Naujienos

Kinijos kelionių operatoriai: „Lietuvoje galime rasti tai, ko neturime - ramybę, gamtą, europietišką virtuvę“ (0)

2014-12-17
Nuotr.: BigStock
Praėjusią savaitę Lietuvoje Valstybinio turizmo departamento kvietimu viešėję septyni kelionių operatoriai iš Kinijos neslėpė atradę naują turistinę kryptį su dideliu potencialu.

„Kinijos gyventojai yra pavargę nuo didmiesčių ir didelių srautų žmonių, todėl jiems tikrai patiktų lietuviška gamta, nedideli miestai, tvyranti ramybė, draugiška aplinka ir itin aukštos kokybės paslaugos. Be to, turite labai įdomią ir skanią virtuvę - tiek nacionalinę, tiek europietišką", - mūsų šalies privalumus išskyrė pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs Xue Bai, kelionių operatoriaus „Beijing Global Tour International" vadybininkas.

Gruodžio 10 d. Kinijos turizmo rinkos atstovai iš tokių kelionių operatorių kaip „UTour World", „Beijing Good View Holiday", „H.J.J.H. Business Travel International" ar „HhTravel"Vilniuje dalyvavo Kontaktų mugėje. Joje aptarė galimo bendradarbiavimo galimybes su 30 susirinkusių vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių, konferencijų ir renginių organizatorių, viešbučių.

Po Kontaktų mugės Kinijos kelionių operatoriai susipažino su UNESCO saugomu sostinės senamiesčiu, aplankė viena gražiausių Europos pilių tituluojamą Trakų pilį, dalyvavo pažintiniame ture po Kauną. Vėliau Pažaislyje jiems buvo pristatytas svetingumo kompleksas „Monte Pacis", įkurtas XVII a. kamaldulių vienuolyne. Prieš išvykdami į Latviją kinai apžiūrėjo unikalia aura garsėjantį Kryžių kalną.

Turistų iš Kinijos Lietuvoje vis daugėja. Pagal naujausią 2014 m. pirmų 9 mėnesių statistiką, šiemet mūsų šalyje apsilankė beveik 10 proc. daugiau kinų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu - t.y. 1869,5 tūkst. Apgyvendinimo įstaigose jiems suteikta 7,9 proc. daugiau nakvynių - 4,7 tūkst. Vidutiniškai turistai iš Kinijos Lietuvoje vieši 2,5 nakvynės, vėliau keliauja po kitas Baltijos šalis, nes įveikę tokį kelią, nori aplankyti daugiau vietų regione.

Vienos iš Kontaktų mugėje dalyvavusių keliones po Lietuvą organizuojančių agentūrų atstovė Radvilė Sakalauskienė svečiams iš Kinijos pristatė maršrutus po Vilniaus kraštą, Suvalkijos lygumas, Panemunės pilis, Anykščių vyno kelią ir kt.: „Susitikimai su Kinijos kelionių operatoriais buvo naudingi, įgijome naujų kontaktų ir stengsimės pasinaudoti galimybe užmegzti naujus ryšius. Tikimės, tai atvers naujas verslo galimybes, juk Kinija šiuo metu yra viena didžiausių ir perspektyviausių turizmo rinkų".

Valstybinio turizmo departamento organizuotos verslo misijos tikslas - pristatyti tolimųjų rinkų turizmo organizatoriams ir turizmo verslo atstovams Lietuvą kuo patraukliau, taip siekiant skatinti atvykstamąjį turizmą į mūsų šalį.

Verslo misiją organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas" (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005). Ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Komentarai (0)
Facebook komentarai

Taip pat skaitykite

Naujausi straipsniai

ups