iVilnius.lt

Gegužės 17 13°C

Dviračiai

Pagrindinis > Transportas mieste
Vilnius yra viena kalvočiausių ir žaliausių Europos sostinių, todėl čia dviračių mėgėjams teks paplušėti įveikiant gražiausias miesto vietas. Mieste dviračiu galėsite aplankyti Belmonto apylinkes, Verkių parką, žaliuosius ežerus ar tiesiog romantiškai pasivažinėti Neries pakrante. Šiuo metu vilniečiai ir miesto svečiai ekologiška transporto priemone – dviračiu, gali keliauti specialiai paženklintais takais, kurie tęsiasi beveik 90 km.

Dviračių stovėjimo vietos

Lankomiausiose sostinės vietose yra įrengta daugiau nei 200 nemokamų dviračių stovėjimo vietų. Sostinėje galima rasti ir 20 „veloparkais“ pavadintų dviračių stovėjimų aikštelių. Veloparko aikštelėse pastatyti dviračiai bus saugūs, nes stovai įrengti vaizdo kamerų stebimose miesto teritorijose.

Dviračių nuoma

Jei norite plačiau pažinti Vilnių, tačiau neturite dviračių, nenusiminkite, nes juos galite išsinuomuoti velo-city.lt dviračių nuomoje. Nuomos punktą galite rasti senamiestyje Kauno g. 5. Dviračio nuomos kaina 1 val. kainuoja 10 litų, o vienai parai 40 litų.

Velotaksi

Velotaksi - tai viena ekologiškiausių viešojo transporto priemonių Vilniaus mieste. Šia transporto priemone velotaksi vairuotojas vienu metu gali vežti du suaugusius keleivius. Vilniaus senamiestyje taksi kursuoja kiekvieną dieną gegužės - spalio mėnesiais. Plačiau apie tai adresu: www.velotaksi.lt.

Dviračių eismo taisyklės

Mieste važiuojant dviračiais, kaip ir kita transporto priemone, reikia laikytis svarbiausių Lietuvos kelių eismo taisyklių. Svarbiausios taisyklės:
  • Važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.
  • Važiuoti dviračiu ar mopedu leidžiama tik dviračių takais, o kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu pagal eismo kryptį.
  • Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.
  • Ne sankryžoje esančiame nereguliuojamame dviračių take ir kelio susikirtime dviračio vairuotojas privalo duoti kelią juo važiuojančioms kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems.

Maršrutas: Katedra – Verkių parkas – Žalieji ežerai

Viena įspūdingiausių ir ilgiausių Vilniaus miesto dviračių trasų. Keliaudami šia trasa, Jūs susipažinsite su gražiausiomis Vilniaus vietomis, aplankysite Verkių regioninį parką. Trasa driekiasi miesto dviračių takais, kalvomis ir miško takeliais.

Velomaratonas

Kasmetinis dviračių maratonas, kuris vyksta pačiame miesto centre, gražiausiose Vilniaus vietose. Varžybose gali dalyvauti bet kokio amžiaus ir pajėgumo dviratininkai. Dviračio mėgėjai gali varžytis 24 kilometrų trasoje, ištvermingiausi sportininkai – 80 km lenktynėse, o patys mažiausi - 2.4 kilometro ilgio trasoje. Velomaratonas 2010 metais pripažintas, kaip geriausias metų sporto renginys Lietuvoje.

Vilniaus miesto dviračių trasų schema

Čia galite rasti specialiai paženklintas Vilniaus miesto dviračių trasas schema.

ups