iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Miesto autobusai

Pagrindinis > Transportas mieste
Miesto autobusai - viena iš viešojo transporto susisiekimo priemonių. Šiuo metu Vilniuje yra 72 įprasti ir 6 greitieji autobusų maršrutai, kuriais galima pasiekti įvairius miesto mikrorajonus ir gyvenvietes. Darbo dienomis vilniečius veža 344 autobusai, o savaitgaliais ir švenčių dienomis apie 202 autobusai.

Vilniaus autobusai

Pagrindinis Vilniaus miesto vežėjas autobusais ir troleibusais yra uždara akcinė bendrovė "Vilniaus viešasis transportas", kuri buvo įsteigta 2011-aisiais reorganizavus ir taip sujungiant troleibusų ir autobusų parkus. Pastaroji įmonė, t.y. UAB "Vilniaus autobusai", įkurta 1945 metų lapkričio 18 d. Tuomet autobusų parką sudarė 17 senų suremontuotų, vokiečių armijos paliktų, autobusų. Šiuo metu įmonė turi 370 autobusų parką, kurį daugiausiai sudaro tokie autobusai: Mercedes-Benz, Volvo, Karosa, Neoplan ir kt.

Greitieji autobusai

Siekdama optimizuoti viešąjį transportą, Vilniaus savivaldybė įsteigė 6 greituosius autobusų maršrutus. Jų tikslas – palengvinti atokesnių Vilniaus miegamųjų rajonų gyventojų susisiekimą su miesto centru per kuo trumpesnį laiką.  

Bilietai

Vilniečio kortelę galima įsigyti Vilniečio kortelės ženklu pažymėtose platinimo vietose (kaina 1,50 Eur). Žemiau pateikiamos bilietų kainos: 

Dėmesio! Įlipę į autobusą, nepamirškite aktyvinti norimos trukmės e. bilietą. Plačiau apie bilietų kainodarą, įsigaliojusią nuo 2015-ųjų, galite sužinoti adresu: www.vilniustransport.lt 

Vilniečio kortelė

Vilniečio kortelė papildoma norima pinigų suma ir (arba) pasirinktais viešojo transporto bilietais. Turint galiojantį bilietą, pažymėtą kortelėje, galima iš vienos transporto priemonės į kitą persėsti nemokamai ir neribotai.

Kortelėje esančius elektroninius pinigus galima panaudoti perkant 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Jeigu kortelė bus papildyta elektroniniu bilietu, palietus komposterį pasigirs garsinis signalas ir komposterio ekrane atsiras informacija apie bilieto tipą, jo galiojimo trukmę bei kitų bilietų ir (arba) elektroninių pinigų likutis. Tai reiškia, kad bilietas pažymėtas (aktyvintas).

Iš Vilniečio kortelės pirmiausia nuskaitomas kortelėje esantis terminuotasis bilietas, tuomet 30 arba 60 minučių bilietas. Jei bilietai baigiasi arba jie nebuvo įkelti, galite naudotis kortelėje turimais elektroniniais pinigais. Vienu metu Vilniečio kortelėje galite turėti iki 50 vienos rūšies 30 ar 60 minučių bilietų, 1 aktyvintą ir 1 neaktyvintą tos pačios rūšies terminuotąjį bilietą bei iki 60 Eur elektroninių pinigų.

Vilniečio kortelę galite įsigyti bei ją papildyti visose bilietų platinimo vietose, pažymėtose Vilniečio kortelės ženklu.

Darbo laikas

Autobusai mieste kursuoja kiekvieną dieną. Pirmasis autobusas iš parko, darbo dienomis, išvažiuoja 4:40 val. ryto. Paskutinis autobusas į parką grįžta 00:15 val. nakties. Vilniaus miesto autobusų maršrutus ir tvarkaraščius galite matyti bei suplanuoti parankiausią kelionės maršrutą puslapyje www.stops.lt/vilnius/ 

Vilniaus miesto viešojo transporto schema

Čia galite matyti visų autobusų ir troleibusų maršrutus Vilniaus mieste: Viešojo transporto maršrutų schema.

ups