iVilnius.lt

Rugpjūčio 15 13°C

Parkavimas

Pagrindinis > Transportas mieste
Vilniaus senamiestis – vienas gražiausių miesto akcentų. Čia atrasite ne tik gražių pastatų, bet ir įspūdingų gatvių ir skverų. Vis dėlto važinėdami automobilu po senamiestį Jūs susidursite su didžiausia miesto problema – automobilių statymu. Jums teks gerokai paplušėti, kol rasite laisvą vietą automobiliui. Nepamirškite, jog parkavimas senamiestyje ar miesto centrinėje dalyje yra mokamas. Miesto centras ir senamiestis yra suskirstytas į 4 zonas: mėlyną, raudoną, geltoną ir žalią. Brangiausias parkavimas yra mėlynojoje zonoje.

Mokamas automobilių stovėjimas

Centre parkavimo vietos yra suskirstytos į 4 mokamas zonas. Visa kita Vilniaus miesto teritorija yra neapmokestinama. Kiekviena zona apmokestinama skirtingu tarifu. Raudonojoje, žaliojoje ir geltonojoje zonose rinkliava yra taikoma pirmadieniais – šeštadieniais. Mėlynoje zonoje automobilių stovėjimas apmokestinamas visomis savaitės dienomis nuo 8 val. iki 24 val. Detalesnė informacija apie rinkliavų laiką pateikiama žemiau:

  • Mėlynoji zona: – I-VII: 8.00-24.00;
  • Raudonoji zona: – I-VI: 8.00-22.00;
  • Žalioji zona: – I-VI: 8.00-18.00;
  • Geltonoji zona: – I-VI: 8.00-20.00, išskyrus: Santariškių gatvėje pirmadieniais–penktadieniais nuo 8 val. iki 16 val. Turgaus, Rinktinės, Geležinkelio, Sodų ir Pylimo gatvės dalyje prie Halės turgaus pirmadieniais–sekmadieniais nuo 8 val. iki 20 val.

Automobilių parkavimo kainos

  • Žalioji zona: 20 min. = 0.10 €.
  • Geltonoji zona: 10 min. = 0.10 €
  • Raudonoji zona: 12 min. = 0.30 €
  • Mėlynoji zona: 12 min. = 0.50 €

Mokėjimas už transporto priemonės stovėjimo vietą

Susimokėti už automobilio stovėjimą galite ne tik netoliese esančiuose mokėjimo automatuose, bet ir išankstine daugkartine mokėjimo kortele ar SMS žinute. Jei mokate monetomis automate, tai mažiausia rinkliava yra 10 centų. Automatas priima 10, 20, 50 centų bei 1 ir 2 eurų monetas. Daugkartinė kortelė yra įsigyjama iš anksto ir ją papildant norima suma. Susimokėjus už transporto priemonės stovėjimo vietą, automatas išspausdina kvitą, kurį reikia padėti ant priekinės panelės - gerai matomoje vietoje. Jei norite mokėti SMS žinute, tuomet jums reikėtų parsisiųsti ir įdiegti mobiliąją programą m.Parking savo išmaniajame telefone.

Detalesnę informaciją galite rasti adresu: www.parking.lt

Informacija apie mokėjimus SMS žinutėmis: www.m-transportas.lt/

Stovėjimo aikštelės

Jei nenorite statyti automobilio gatvėje, tuomet jį galite palikti automobilių saugojimo aikštelėse, esančiose netoli miesto centro ar net pačiame miesto centre. Taip pat galite paieškoti aikštelių, kurios yra prie didelių prekybos centrų, jos kartais yra nemokamos ar dalinai mokamos, t.y. 2 valandas nemokamas parkavimas, o už kitas valandas reikia sumokėti. Keletas mokamų stovėjimo aikštelių miesto centre: Gedimino pr. 9A ir Tilto g. 14 1 val. – 1.2 Eur, Kosciuškos g. 1A 1 val. – 0,30 Eur.

Autobusų stovėjimo aikštelės

Turistiniams autobusams Vilniuje yra išskirtos aikštelės, kuriose autobusai gali stovėti. Ilgalaikio stovėjimo aikštelės: Bazilijonų gatvėje (šalia Aušros vartų), Šv. Stepono gatvėje (šalia Geležinkelio stoties), Aukštaičių gatvėje, Subačiaus gatvėje, Olandų gatvėje. Mokamą aikštelę rasite: T. Kosciuškos gatvėje (šalia Kalnų parko).

Kontaktai

Iškilus klausimamas apie automobilių stovėjima mieste, galite kreiptis šiais kontaktais: Tel./faks. (8 5) 231 3138. El.p. info@parking.lt

ups