iVilnius.lt

Gegužės 17 13°C

Taksi

Pagrindinis > Transportas mieste
Jei mieste norite nuvykti iš taško A į tašką B ar nuvykti į užmiestį, tuomet siūlome išsikviesti taksi. Taksi paslaugas Vilniuje teikia apie keliasdešimt įmonių, o taksi galima lengvai atpažinti iš geltonų langelių ant automobilių. Taksi gali iškviesti kiekvieno viešbučio, kavinės ar restorano personalas. Dažniausiai Lietuvoje taksi iškviečiami trumpaisiais numeriais. Jei norite išsinuomoti didesnės talpos ar neįgaliesiems vežti skirtą taksi, iš karto perspėkite dispečerį.

Taksi paslaugų įkainiai

Šiuo metu kelionė taksi Vilniuje kainuoja nuo 0,6 iki 1 EUR už vieną kilometrą. Taksi įmonės dažnai skaičiuoja ir įsėdimo mokestį, kuris siekia apie 2 litus. Savaitgaliais ir švenčių dienomis, ypač vakarais, taksi paslaugų kainos ženkliai pakyla. Taksi patartina išsikviesti telefonu, nes įsėdus į gatvėje stovintį taksi, neretai tenka mokėti gerokai daugiau.

eTaksi

Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose šiuo metu veikia elektroninė užsakymo forma (www.etaksi.lt), kuri leidžia užsakyti ar rezervuoti taksi pageidaujamam laikui. Užsakymas yra perduodamas kelioms pasirinktoms taksi įmonėms, o netoliese laisvą automobilį turinti įmonė priima užsakymą. Apie atvykusį taksi klientas yra informuojamas SMS žinute. eTaksi.lt tinklalapyje galima rasti taksi paslaugas teikiančias įmones bei jų įkainius.

Vilnius veža

"Vilnius veža" – Vilniaus miesto savivaldybės įsteigsi taksi įmonė, kuri teikia keleivių pervežimo paslaugas. Automobilių parką sudaro nauji ir korfortabilūs „Volkswagen Touran“ automobiliai. Išsikviesti taksi galima trumpuoju telefonu – 1450.

Šiuo metu galioja šie tarifai:

  • kaina už nuvažiuotą kilometrą mieste – 0,69 EUR;
  • kaina už nuvažiuotą kilometrą šeštadieniais, sekmadieniais bei šventinėmis nedarbo dienomis – 0,86 EUR;
  • kaina už nuvažiuotą kilometrą naktį (nuo 22 val. iki 6 val.) – 0,86 EUR;
  • kaina už nuvažiuotą kilometrą užmiestyje – 0,86 EUR;
  • Vienkartinis mokestis už įsėdimą – 1,13 EUR;

Smart Taxi

"Smart Taxi" – dar viena taksi kompanija, kurios pervežimo paslaugas galima užsisakyti ne tik trumpuoju telefonu numeriu 1820, bet ir užsisakyti internetinėje svetainėje - www.smarttaxi.lt. Ten pat bus paskaičiuota ir apytikslė nuvažiuoto atstumo kaina.

Taksi oro uoste

Dėmesio! Tarptautiniame Vilniaus oro uosto teritorijoje taksi paslaugas teikiančios įmonės, taiko didesnius tarifus nei mieste. Kilometro ir įsėdimo kainas galite pamatyti informaciniame stende šalia taksi stovėjimo vietos. Prieš įsėsdami į taksi pasitikslinkite pas taksistą, kiek kainuos kelionė iki jums reikalingos vietos.

Saugi kelionė taksi

Jei iškilo abejonių dėl taikomų įkainių, kelionės pabaigoje pareikalaukite taksi vairuotojo kelionės kvito, kuriame turi būti nurodyta taikoma 1 km kelionės kaina, suteiktos paslaugos kaina, laikas, kelionės maršrutas, automobilio valstybinis numeris, vairuotojo vardas bei pavardė.

Taksi trumpieji numeriai

1450 - Vilnius veža, 1820 - Smart Taxi, 1465 - Eurotaksi, 1446 - Ekipažas, 1428 - Jazzexpress, 1435 - M-taksi/Viptak, 1420 - Romerta, 1800 - ART1, 1844 - Artaksa, 1411 - Greitvila plius, 1313 - Taksi LT, 1366 - Taksi Lux, 1866 - SDKEsdke, 1499 - Taxi 1, 1409 - Taksodromas, 1442 - Grairė, 1833 - Sostinės taksi, 1460 - Fiakras ir Ko, 1488 - Vilenta, 1445 - Kabrioletas, 1818 - Translota.

ups