iVilnius.lt

Birželio 15 13°C

Didmiesčio skonis su Urtė
Pagrindinis > Naujienos

Gero gyvenimo formulė (3)

2015-09-03
Nuotr.: Urtė Mikelevičiūtė
Daugeliui žmonių pirmoji rudens diena asocijuojasi su naujų mokslo metų ir, apskritai, kažko naujo pradžia. Tai nebūtinai reiškia, jog pradedate eiti į mokyklą ar universitetą, galbūt jūs nutarėte pradėti mokytis naujos užsienio kalbos, mokytis tapyti, lankyti šokių užsiėmimus ar vyno studijas. Dažnas būtent rudens pradžią laiko ta data, kai vėl pradeda rimtai dirbti, išjungia vasariškai lengvabūdišką mąstymą ir žengia į naują etapą. Bet ar nepagalvojate, jog būtų paprasčiau, lengviau ir net smagiau gyventi, jei visuomet gyventumėte taip, kaip norite, be jokių rimtų, kraštutinių pareiškimų?

Pradėdama savo rubrika apie Vilniaus skonį, noriu, kad susipažintumėte su mano pažiūromis. Rubrika bus skirta žmonėms, kurie iš tikrųjų vertina gerą gyvenimą, kurie supranta, kad susireikšminimas, kraštutinumai ir per didelis egoizmas žaloja sielą bei protą. Rubrikoje kalbėsimės apie gastronominę kultūrą, apie vyno ir maisto derinius, apie tai, kur nueiti pavalgyti ir kur nusivesti svečius, diskutuosime apie vilniečiams aktualius dalykus.

O tęsdama mintį apie kraštutinius pareiškimus, noriu priminti, jums kasdien matomus pasisakymus žiniasklaidoje ir kasdieniniame gyvenime: “tapau veganu”, “dabar sportuosiu ir nebegersiu”, “nuo rytojaus kelsiuos anksčiau ir eisiu bėgioti”, “o nuo poryt laikysiuosiu dietos”. Jokiu būdu neskatinu jūsų to nedaryti, tik skatinu pilnavertiškai gyventi nuolat ir nereikės savam organizmui kelti šoko su naujais iššūkiais.

Taip, aš esu tas žmogus, kuris nuolat rašo apie maistą ir vyną, vyną ir maistą, tik svarbu suprasti mane teisingai: kokybiško maisto ir gero vyno darna toli gražu neprilygsta persivalgymui ar nesaikingam alkoholio vartojimui. Kai jūs į savo gyvenimą teisingai integruojate tuos produktus ir vartojate saikingai – jie ne nekenkia.

Kitas svarbus dalykas sportas. Bėgioju ir bandau prisiminti, prieš kiek metų prasidėjo masinis bėgiojimo bumas? Dabar visi bėgikai ir sportininkai, sveiko maisto šalininkai. Aišku, nesakau, kad tai blogai. Sportuoti yra netgi labai gerai! Tik atrodo gan juokinga, kai žmonės vieni prieš kitus giriasi, kiek kilometrų nubėgo, viešina tai socialiniuose tinkluose, dalyvauja visuose iš eilės maratonuose... Juk sportas yra dėl savęs – dėl savo kūno ir savo sielos, o ne dėl pasipuikavimo. Kažkada visai patraukliai atrodę maratonai dabar juokina – organizuojami kiekvieną savaitgalį. Jų organizavimą aš palaikau, nes tai papildoma veikla gyventojams, žmonės turi dėl ko stengtis, ruošiasi, turi tikslą. Tai – labai sveikintina! Bet aš kalbu apie tuos, kurie maratonuose dalyvauja tik dėlto, kad pasirodytų prieš kitus, įsidėtų nuotrauką į facebook’ą ir parodyti, jog nubėgo daugiau kilometrų nei jų virtualūs draugai. 

Ir trečia, dabar galvojate, kad prieštarauju pati savo aktyviai veiklai socialiniuose tinkluose? Tikrai ne, šiuos tinklus naudoju skleisti gastronominę kultūrą ir tokio gyvenimo, kurio jums niekas nereguliuoja, tiesas. 

Tikiuosi, kad rudens pradžia jums reikš sezono, kai visa gamta nusispalvina margai ir į mūsų lėkštes atkeliauja daug gardžių rudens gėrybių, pradžią.

Sveikinu sulaukus gražiojo rudens! 

Urtė Mikelevičiūtė, www.dervynas.lt 

 

Didmiescio skonis

Visas iVilnius.lt naujienas galite sekti socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė Urtė Mikelevičiūtė
Komentarai (3)
Facebook komentarai

Naujausi straipsniai

ups