Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/ivnius/domains/ivilnius.com/public_html/visit.php on line 143
Petro Vileišio rūmai - Antakalnio g. 6, Vilnius - Dvarai ir rūmai | iVilnius.lt - Vilniaus miesto gidas
iVilnius.lt

Liepos 31 13°C

Pagrindinis > Lankytinos vietos

Petro Vileišio rūmai

Atgal į sąrašą
Įvertinimas: 0 iš 5
Telefono nr.: +370 5 262 1943
El. paštas: direk@llti.lt
Internetinis puslapis: -
Darbo valandos: -
Petras Vileišis (1851 – 1926) – Lietuvos visuomenės bei politikos veikėjas, taip pat žinomas kaip literatūroje nusipelnęs asmuo: vertė Marko Tveno, Hanso Kristiano Anderseno bei kitų autorių prozą, kūrė poeziją.

Pastatas stovi Vilniuje, Antakalnio gatvėje, šalia Petro ir Povilo bažnyčios. Rūmai pastatyti XX a. pradžioje, pagal Petro Vileišio užsakymą (inž. A. Kleinas). Ansamblis išliko be didesnių pakeitimų tiek viduje, tiek išorėje. Taigi, archit. A. Kleinas turėjo net du pastato išplanavimo variantus: neobarokinį ir neoklasicistinį, vis dėlto apsistota ties pirmuoju. Apartamentai išsidėtę dviejuose aukštuose. Žemutiniame yra šeimininko kabinetas, nedidelis vestibiulis, laukiamasis, taip pat du salonai su valgomuoju ir serviravimo kambarys. Antrasis aukštas buvo poilsiavimo paskirties, mansardoje gyveno tarnai, o rūsyje ruošiamas valgis.

Įdomu, kad rūmų statybai naudotas betonas, kuris tuo metu dar nebuvo plačiai žinomas. 1931 m. pastatas pateko į Lietuvių mokslo draugijos rankas ir „Ryto“ švietimo draugijai, o galų gale atiteko Mokslų akademijai, kuri čia įsteigė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutą.

Šis neobaroko stilistikos pastatas, turi ir moderno bruožų (ypač interjere). Rūmuose saugomi dailės darbai ir lituanistikos rinkiniai.

Susijusios vietos

ups